Na SygnaleUwaga na fałszywe inwestycje! Mieszkanka Jeleniej Góry straciła blisko 40 tysięcy złotych

Uwaga na fałszywe inwestycje! Mieszkanka Jeleniej Góry straciła blisko 40 tysięcy złotych

Kolejny raz oszuści wykorzystali zaufanie, pośpiech i obietnicę szybkiego zysku. Do Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zgłosiła się mieszkanka miasta, która padła ofiarą fałszywej inwestycji internetowej.

Kobieta natrafiła w sieci na reklamę inwestycji finansowych z wykorzystaniem wizerunku znanej osoby publicznej. Po wypełnieniu formularza skontaktował się z nią mężczyzna podający się za doradcę inwestycyjnego. Namówił ją między innymi do zainstalowania aplikacji do zdalnej obsługi urządzenia oraz wykonywania kolejnych przelewów.

Najpierw była niewielka wpłata, potem kolejne przelewy, a na końcu klasyczny mechanizm działania oszustów – rzekome problemy z kontem i konieczność wpłacenia pieniędzy, aby „odblokować środki”. W ten sposób kobieta straciła blisko 40 tysięcy złotych.

Policja apeluje o ostrożność:

Nie ufaj reklamom obiecującym szybki i wysoki zysk bez ryzyka.

Nie instaluj aplikacji do zdalnej obsługi pulpitu na polecenie obcych osób.

Nigdy nie przekazuj danych do bankowości internetowej ani kodów BLIK.

Uważaj na osoby podające się za maklerów, doradców finansowych lub pracowników banku.

Zanim zainwestujesz pieniądze, sprawdź firmę i skonsultuj się z bliskimi albo swoim bankiem.

Jak przypomina podinspektor Edyta Bagrowska, oszuści coraz częściej podszywają się pod doradców finansowych i wykorzystują emocje oraz brak wiedzy. Chwila ostrożności może uchronić przed utratą oszczędności życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -spot_img

Nowe kompetencje, nowe perspektywy...

Ostatnio dodane

Ostatnie komentarze