Nie zatrzymał się do kontroli i uciekał motocyklem bez tablic oraz uprawnień – został zatrzymany przez jeleniogórskich policjantów
Nieodpowiedzialne zachowanie na drodze oraz lekceważenie obowiązujących przepisów ruchu drogowego mogą prowadzić do tragicznych konsekwencji. Policjanci jeleniogórskiej drogówki i prewencji każdego dnia reagują na przypadki stwarzania zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Tym razem funkcjonariusze zatrzymali motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, kierował bez uprawnień i poruszał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu.
Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 41-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie motocyklem bez wymaganych uprawnień.
Do zdarzenia doszło 26 maja bieżącego roku, kilka minut po północy, na ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Jeleniej Górze. Funkcjonariusze podczas patrolu zauważyli motocyklistę, który wykonywał niebezpieczne manewry, tzw. „palenie gumy”, stwarzając zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dodatkowo kierujący poruszał się bez kasku ochronnego.
Mundurowi postanowili zatrzymać motocyklistę do kontroli drogowej. W tym celu użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych oraz wydali kierującemu polecenie do zatrzymania się. Mężczyzna jednak zignorował sygnały funkcjonariuszy i rozpoczął ucieczkę ulicami miasta.
Po kilku minutach policjanci zatrzymali kierującego. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto motocykl, którym się poruszał, był niedopuszczony do ruchu i nie posiadał tablic rejestracyjnych.
W związku ze zdarzeniem motocykl został odholowany na policyjny parking.
41-latek za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
podinspektor Edyta Bagrowska

