W Jeleniej Górze odbyło się spotkanie z udziałem Barbary Nowackiej, ministry edukacji. Rozmowy dotyczyły przyszłości polskiej szkoły, zmian w systemie edukacji oraz programu „Kierunek: Kompas Jutra”.
W wydarzeniu uczestniczyli nauczyciele, przedstawiciele oświaty, samorządów oraz środowisk akademickich. Obecni byli m.in. Jerzy Łużniak, Prezydent Miasta Jeleniej Góry, JM Rektor dr Elżbieta Zieja, prof. KANS, Rektor Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze, a także dr Magdalena Baczyńska, prof. KANS, Prorektor ds. jakości kształcenia i studentów.
Spotkanie było okazją do rozmowy o wyzwaniach, przed którymi stoi dziś polska edukacja. Mówiono o kierunku zmian, potrzebach szkół, roli nauczycieli oraz współpracy między oświatą, samorządem i uczelniami.
Tematy nie były łatwe, bo o szkole mówi się dziś dużo i często bardzo emocjonalnie. Jedno jest pewne – edukacja to sprawa, która dotyczy nas wszystkich.

